| Brand | TRUMETER |
|---|---|
| MPN | 6320-2500-0000 |
| California Prop 65 Warning | N |
| Country of Origin | MY |
| NumberOfItems | 1 |
| Restricted States | [] |
| Style | Hour Meter |
| Item | Hour Meter |
| Type | Hour Meter |
| Temp. Range (F) | -40 to 185 |
| Length (In.) | 2 |
| Weight | 0.0500 |
| Length | 2.400 |
| Width | 1.300 |
| Depth | 1.300 |
| Voltage | 3 to 300VDC or 20 to 300 V |
| Temp. Range | -40 Degrees to 185 Degrees F |
| Features | Hour Meter, Display Type LCD, Time Range 0 to 9999999.9, Bezel Fa |
| Depth (In.) | 1 |
| NEMA Rating | 4, 4X, 12 |
| Width (In.) | 1.1 |
| Hz | 50/60 |
| Material of Construction | - |
| Ambient Temp. Range | -40 Degrees to 185 Degrees F |
| Battery Included | No |
| Fits | 1.79" X 0.89" Panel Cutout |
| Terminal Type | Terminal Block |
| Display Type | LCD |
| Voltage Type | 3 to 300VDC or 20 to 300 V |
| Reset Type | Manual |
| Display Units | Hours/Tenths |
| Ambient Temp. Range (F) | -40 to 185 |
| Voltage Range | 3 to 300VDC or 20 to 300 V |
| Number of Digits | 8 |
Check the listing for details. Trumeter 6320-2500-0000 Hour Meter, Rectangular, Lcd, 3-300 Vdc. Width: 1.300, Condition: New, Made in MY. Listed at 69.99 USD. Range -40 Degrees to 185 Degrees F. & Recepticles. Electrical Outlets. Light Industrial. and Enclosures. Electrical Boxes. General Purpose. & Industrial.