| Title | Trumpeter 1/72 M4A3 76(W) Tank |
|---|---|
| Release Date | 03/25/2007 |
| Item Height | 50mm |
| Brand | Stevens International |
| Item Weight | 150 Gramsg |
| Age Level | 14 years and up |
| Item Width | 254mm |
| Material | Plastic |
| Style | Modern |
| Theme | tanks |
| Size | 1/72 |
| Dimensions | 6.5 x 10 x 2 inches |
| Character | Modern |
| Item Length | 165mm |
| Type | Diorama Kits |
| Color | Verschieden |
| Number of Pieces | 1 |
| MPN | 07226 |
| UPC | 9580208072265 |
Check the listing for details. Trumpeter 1/72 M4A3 76(W) Tank. Color: Verschieden, Condition: New. Listed at 29.20 USD. Title: Trumpeter 1/72 M4A3 76(W) Tank. The Trumpeter 1:72 scale tanks/trucks series includes the parts for one plastic model kit. These kits are accurate representations of the featured military vehicle.