| Anticipated Ship Out Time | Same day - 1 business day |
|---|---|
| Brand | Evan-Fischer |
| Custom Bundle | No |
| Fitment Type | Direct Replacement |
| Interchange Part Number | 57530AJ00A, 2014 2013 2012 2011 2010, Subaru, Legacy Sedan, 4Cyl 6Cyl, 2.5L 3.6L, 2.5i 2.5i Limited 2.5i Premium 2.5i Sport 2.5i Convenience, 3.6R Limited Base Sport R 2.5i Touring 3.6R GT 2.5GT 3.6R Premium, Trunk Lock Actuator |
| Manufacturer Part Number | 16584445 |
| OE Number | 57530AJ00A |
| OE/OEM Part Number | 57530AJ00A |
| Other Part Number | 57530AJ00A |
| Part Name | Trunk Lock Actuator |
| Returns Policy | 30-Day Return Policy |
| Superseded Part Number | 57530AJ00A, 2014 2013 2012 2011 2010, Subaru, Legacy Sedan, 4Cyl 6Cyl, 2.5L 3.6L, 2.5i 2.5i Limited 2.5i Premium 2.5i Sport 2.5i Convenience, 3.6R Limited Base Sport R 2.5i Touring 3.6R GT 2.5GT 3.6R Premium, Trunk Lock Actuator |
| Universal Fitment | No |
| UPC | 194967193414 |
| Manufacturer Warranty | 1-year unlimited-mileage warranty |
Check the listing for details. Trunk Lock Actuator For 2010-2014 Subaru Legacy. Condition: New. Listed at 23.27 USD. 2010-2014 Legacy. Prop 65 Warning WARNING: This product can expose you to chemicals including Lead, which is known to the State of California to cause cancer and birth defects or other reproductive harm.