| Brand | TRX |
|---|---|
| MPN | EXDBBL-V2-40 |
| Color | Black |
| Country of Origin | Unknown |
| Custom Bundle | No |
| Department | Unisex Adults |
| Item Height | 6 in |
| Item Length | 15 in |
| Item Weight | 40 lb |
| Item Width | 7 in |
| Material | Rubber |
| Number of Items in Set | 1 |
| Sport/Activity | Gym & Training |
| Type | Hex |
| UPC | 847585013243 |
Check the listing for details. TRX Hex Rubber 40 Pound Dumbbell Weight Strength Training Workout Equipment. Color: Black, Condition: New, Made in Unknown. Listed at 59.99 USD. Whether you're looking to pump up your bodyweight routines or challenge your full-body exercises, add the dumbbell to your sessions. TRX hex rubber dumbbell weights are the ultimate free-weight training tools designed for comfort and results.