| Materials sourced from | Unknown |
|---|---|
| Number of Items in Set | 1 |
| Color | Gray |
| Material | Cast Iron |
| Item Length | 10 in |
| Vintage | Yes |
| Brand | TSA |
| Department | Unisex Adults |
| Type | Hex |
| Unit Type | lb |
| Personalized | No |
| Features | Free weights |
| Sport/Activity | Weight Lifting |
| Item Width | 3.5 in |
| Item Weight | 10 lb |
| Country of Origin | United States |
Check the listing for details. TSA 10 lb Cast Iron Hex Dumbbell - Durable Non-Roll Design for Strength Training. Color: Gray, Condition: Used, Made in United States. Listed at 12.98 USD. Achieve your strength training goals with the TSA 10 lb cast iron hex dumbbell. Its durable cast iron build ensures longevity, while the hexagonal shape prevents rolling, enhancing safety during workouts.