| Brand | Unbranded |
|---|---|
| Max working angle: | 270 degree |
| Type | Polisher |
| No load speed: | 900-2800r/min |
| net weight | 4.0kg |
| max tube diameter | 180mm |
| Belt speed | 2.4-9.1m/s |
| Voltage: | 110v / 220v |
| Power | 800W |
| Belt Size | 40*760mm |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. Tube Polisher 800W Belt Sander Sanding Machine Variable Speed Cordless Machine. Condition: New, Made in China. Listed at 346.50 USD. Sanding belt size: 40 760mm. Max working angle:270 degree. Belt speed: 2.4-9.1m/s. No load speed: 900-2800r/min.