| Brand | TBvechi |
|---|---|
| Custom Bundle | No |
| * Feature * | Creative Design,Durable Material,Beautiful Appearance |
| Temperature | -30~160℃ |
| Bundle Description | NO |
| Pipe Size | DN50-DN700mm |
| Velocity range | 0~±10m/s, Bi-directional measurement |
| Power supply | DC8~36V or AC85~264V |
| Flow Meter Type | Ultrasonic Flow Meter |
| Accuracy | ≤1% |
| Assembly Required | Yes |
| Humidity | ≤85%RH |
| Interface | RS485, support MODBUS |
| Shipping Notice | Cann't ship to Puerto Rico, Alaska/Hawaii |
Check the listing for details. TUF-2000B Flowmeter W/ TM-1 Transducer Liquid Flow Meter Ultrasonic Transducer. Condition: New. Listed at 208.74 USD. It Is Accurate, Durable, and Easy to Install. Tm-1 Ultrasonic Transducers X2. the Length of Cables Between Converter and Transducer Should Be As Short As Possible, Cannot Exceed 200m. Velocity Range: 0~±10m/S.