| Specification | 1.0 1.6 2.4 3.2 |
|---|---|
| Origin | Mainland China |
| Brand | Unbranded |
| Usage | Commercial Manufacture |
| Type | Power Tool Parts |
| Packing size | 300*100*100MM |
| weight | 1.5kg |
| Power supply | 220V 50/60HZ |
| Idling speed | 8000 ~ 33000R/MIN |
| is_customized | No |
| Power | 280W |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. Tungsten Needle Sharpening Machine Handheld Tungsten Electrode Grinding 1.0-3.2. Condition: New, Made in China. Listed at 291.87 USD. Product model: Portable tungsten electrode grinder. Grinding angle: 22.5°/30°. Power Tool Parts. Power: 280W. Mainland China.