| Color | Brown |
|---|---|
| Grinding speed | : 5000rpm |
| Grinding range | ≥40mm |
| Weight | 4kg |
| Grinding diameter | 1.6-5.0 |
| Host size | 230*160*180mm |
| Working speed | : 2 pcs/min |
| Diameter of Grinding Disc | 90mm |
| Type | Horizontal |
Check the listing for details. Tungsten Needle Sharpening Machine Tungsten Electrode Grinder Argon Arc Welding. Color: Brown, Condition: New. Listed at 387.80 USD. Tungsten needle sharpening machine Tungsten electrode grinder Argon arc welding tungsten rod grinder High speed grinder. Host size: 230 160 180mm. Working speed: 2 pcs/min.