| Color | Orange |
|---|---|
| Host size | 230*160*180mm |
| Origin | Mainland China |
| Type | Other |
| Rated Input Power | 60W |
| Power Source | AC |
| Model | 001 |
| Dimensions | 230*160*180mm |
| Product number | GZ1022B |
| Weight | 4kg |
| Rated Voltage | 220V |
| Brand | Unbranded |
| Country/Region of Manufacture | China |
| UPC | 963399506709 |
Check the listing for details. Tungsten Needle Sharpening Machine Tungsten Electrode Grinder High Speed Grinder. Color: Orange, Condition: New. Listed at 478.03 USD. Host size: 230 160 180mm. Grinding speed: 5000rpm. Working speed: 2 pcs/min. Grinding range: ≥40mm. Competitive Pricing: Get the best value without compromising on quality. Model: 001. If item is defective after 3 months, you can still send it back to us.