| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Buyer |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money back or replacement (buyer's choice) |
| Host size | 230*160*180mm |
| Origin | Mainland China |
| Brand | Unbranded |
| Type | Other |
| Rated Input Power | 60W |
| Power Source | AC |
| Model | 001 |
| Dimensions | 230*160*180mm |
| MPN | Does not apply |
| Product number | GZ1022B |
| Weight | 4kg |
| Rated Voltage | 220V |
Check the listing for details. Tungsten needle sharpening machine Tungsten electrode grinder High speed grinder. Condition: New. Listed at 372.19 USD. Name: Tungsten Needle Sharpening Machine Model: 001 Host size: 230*160*180mm Weight: 4kg Diameter of Grinding Disc: 90mm Grinding speed: 5000rpm Working speed: 2 pcs/min Grinding diameter: 1.6-5.0 Grinding range: ≥40mm Grinding angle adjustment range: 0-60°