| Aperture | 2.4mm |
|---|---|
| Working speed | :2 pcs/min |
| Item Type | Tungsten Electrode Sharpener |
| Gross weights | 5kg |
| Grinding angle adjustment range | :0-60° |
| Brand | Unbranded |
| Type | Sharpening machine |
| Grinding speed | :5000rpm |
| Grinding range | :≥40mm |
| Diameter of Grinding Disc | :90mm |
| Country of Origin | China |
| Grinding diameter | :1.6-5.0 |
Check the listing for details. Tungsten Needle Sharpening Machine Tungsten Electrode Polishing Grinding Machine. Condition: New, Made in China. Listed at 429.98 USD. 1 x Tungsten Needle Sharpening Machine. Grinding speed: 5000rpm. Grinding range: ≥40mm. Host size: 230 160 180mm. Toy & Hobbies. Model: 001. Arrived Rate. United Kingdom.