| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Buyer |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money back or replacement (buyer's choice) |
| Diameter of grinding disk | 90mm |
| Origin | Mainland China |
| Brand | Unbranded |
| Grinding angle adjustment | 0°-60° |
| Type | Electric Tungsten Needle Grinding Machine |
| Diameter of grinding tungsten needle | 1.6-5.0mm |
| Product name | Electric Tungsten Needle Grinding Machine |
| Voltage | 220V |
| UPC | Does not apply |
| DIY Supplies | ELECTRICAL |
| Product number | FC4629 |
| Power | 60W |
Check the listing for details. Tungsten Rod Electrode Sharpener Grinder TIG Welding Needle Sharpening Machine. Condition: New. Listed at 450.01 USD.