| Number of Items in Set | 2 |
|---|---|
| Antique | No |
| Number of Compartments | 1 |
| Shape | Rectangle |
| Lid Type | Press On |
| Size | Medium |
| Color | Beige |
| Set Includes | Lid, Storage Container |
| Material | Plastic |
| Item Length | 7 in |
| Vintage | No |
| Brand | Tupperware |
| Type | Storage Container |
| Original/Licensed Reproduction | Original |
| Number of Tiers | 1 |
| Item Height | 7 in |
| Style | Contemporary |
| Features | With Lid |
| Country/Region of Manufacture | United States |
| Item Width | 3.75 in |
| Number of Slots | 1 |
Check the listing for details. Tupperware 1613 Modular Mate White Container 7-1/4 Cup With Beige Pour Lid. Color: Beige, Condition: Used. Listed at 4.99 USD. Keep your kitchen organized with this Tupperware 1613 Modular Mate container.