| Pattern | Solid |
|---|---|
| Shape | Round |
| Lid Type | Snap On |
| Color | Orange |
| MPN | 733 |
| Material | Plastic |
| Set Includes | Lid |
| Item Length | 4 in |
| Brand | Tupperware |
| Original/Licensed Reproduction | Original |
| Item Height | 1/4 in |
| Country of Origin | United States |
| Item Width | 4 in |
Check the listing for details. Tupperware 4” Round Replacement Seal 733 Orange H Tab Lid. Color: Orange, Condition: Used, Made in United States. Listed at 5.06 USD. And when used as intended (for example don't put it in the microwave unless it's microwave safe) none of the chemicals from the plastic will end up in your food.