| Country of Origin | United States |
|---|---|
| Number of Compartments | 2 |
| Shape | Square |
| Color | Sheer & Black |
| Material | Plastic |
| Item Length | 5 1/2" |
| Vintage | Yes |
| Brand | Tupperware |
| Type | Storage Container Set |
| Original/Licensed Reproduction | Original |
| Number of Tiers | 2 |
| Item Height | 2 1/4" |
| Theme | Food/Kitchen |
| Features | Stackable, With Lid |
| Item Width | 5 1/2" |
| Number of Slots | 8 |
Check the listing for details. Tupperware 4965A Hot Dog Keeper 8 Hot Dogs Stackable. Color: Sheer & Black, Condition: Used, Made in United States. Listed at 8.00 USD. LIDS SEALS TIGHT & 2ND HOT DOG KEEPER SEALS TIGHT.