| Number of Items in Set | 1 |
|---|---|
| Antique | No |
| Shape | Round |
| Lid Type | Snap on |
| Color | Cream |
| Item Diameter | 9.5 |
| Set Includes | Lid |
| MPN | 4970A |
| Material | Plastic |
| Item Length | 10.5" |
| Item Depth | 1/2" |
| Brand | Tupperware |
| Type | Replacement Lid |
| Original/Licensed Reproduction | Original |
| Number in Pack | 1 |
| Item Height | .5" |
| Handmade | No |
| Item Weight | 4 oz |
| Item Width | 9.5" |
Check the listing for details. Tupperware 4970 9.5" & 4972 Mix N Stor Round Replacement Lids. Color: Cream, Condition: Used. Listed at 4.99 USD. The cream-colored lid is made of high-quality plastic material and weighs only 4 ounces.