| Number of Items in Set | 2 |
|---|---|
| Shape | Round |
| Lid Type | Flip Top Lid |
| Material | BPA-Free Plastic |
| Set Includes | Lid |
| Item Length | 5cm |
| Colour | Pink |
| Brand | Tupperware |
| Type | Drink Bottle |
| Department | Boys, Children, Girls, Teenagers |
| Capacity | 500 ml |
| Item Height | 21cm |
| Features | BPA Free |
| Item Width | 5cm |
| Country of Origin | Australia |
Check the listing for details. Tupperware 500ml Bottle Pair Eco Top Pink Blue Small. Color: Pink, Condition: Open box, Made in Australia. Listed at 16.01 USD. Tupperware 500ml Eco flip Top Pink Blue & Drink Bottle set. Flip-top lid design. I am happy to help! I always aim to be fair and honest with any faults disclosed and loads of photos. I am committed to resolving any problems and will go above and beyond to ensure you are happy.