| Number of Items in Set | 1 |
|---|---|
| Antique | No |
| Number of Compartments | 1 |
| Shape | Banana |
| Lid Type | Snap |
| Size | Large |
| Color | Yellow |
| MPN | None |
| Material | Plastic |
| Set Includes | One Banana Storage Container |
| Item Length | 8" |
| Franchise | Tupperware |
| Vintage | No |
| Brand | Tupperware |
| Department | Adults, Kids |
| Type | Sandwich Box |
| Original/Licensed Reproduction | Original |
| Item Height | 4" |
| Number in Pack | 1 |
| Model | Tupperware Banana Keeper 6167 6168 |
| Theme | Lunch Box |
| Features | Hard Shell, Hinged, Clasp Closed |
| Country/Region of Manufacture | United States |
| Item Width | 2.1" |
Check the listing for details. Tupperware Banana Keeper 6167 6168 Lunch Container. Color: Yellow, Condition: Used. Listed at 6.95 USD. Tupperware Banana Keeper 6167 6168 Lunch Container