| Antique | No |
|---|---|
| Shape | Round |
| Size | Large |
| Color | Blue, White |
| Material | Plastic |
| Set Includes | Press, Ring, Keeper |
| Item Length | 5" |
| Vintage | Yes |
| Brand | Tupperware |
| Type | Storage Container Set |
| Original/Licensed Reproduction | Original |
| Item Height | 1" |
| Features | With Lid |
| Country of Origin | United States |
| Item Width | 5" |
Check the listing for details. Tupperware Big Size Large 5" Hamburger Patty Set- Keeper, Ring, Blue Press. Color: Blue, White, Condition: Used, Made in United States. Listed at 15.00 USD. The set also includes a lid for each item, making it a convenient addition to any kitchen storage and organization collection.