| MPN | 2 PCS |
|---|---|
| Brand | Tupperware |
| Shape | Rectangle |
| Capacity | 2.5L |
| Size | Medium |
| Item Height | 11.8 cm |
| Color | Blue |
| Item Length | 22. 7 cm |
| Item Width | 15.7 cm |
Check the listing for details. Tupperware Blue Freezer Mates Plus Medium Deep Snowflake Container 2.5L /11 Cup. Color: Blue, Condition: New. Listed at 35.90 USD. The Chill Freez is the most ideal Tupperware to keep your food fresh longer. A scientifically designed curved base ensures fast freezing and even distribution of temperature and airflow for optimal results.