| Number of Items in Set | 2 |
|---|---|
| Antique | No |
| Number of Compartments | 1 |
| Wood Tone | NA |
| Shape | Square |
| Size | Medium |
| Item Length | cup 8" tall 4" wide (top) container 5"x5"x2" |
| Department | Adult, Teens, Unisex Kids |
| Unit Type | oz |
| Original/Licensed Reproduction | Original |
| Capacity | 950ml |
| Manufacturer Warranty | UNCERTAIN CAN CONTACT TUPPERWARE |
| Number in Pack | 2 |
| Item Height | cup 8" tall 4" wide (top) container 5"x5"x2" |
| Style | Nascar |
| Features | Easy Clean, With Lid |
| Handmade | No |
| Item Width | cup 8" tall 4" wide (top) container 5"x5"x2" |
| Pattern | holographic |
| Lid Type | snap seal |
| Character | Nascar |
| Color | Blue |
| Item Diameter | cup 8" tall 4" wide (top) container 5"x5"x2" |
| Material | Plastic |
| Set Includes | Lid |
| Franchise | Nascar |
| Brand | Tupperware |
| Type | Sandwich Box & Matching Cup/Lid |
| Theme | Nascar |
| Time Period Manufactured | 2000-2009 |
| Country/Region of Manufacture | Mexico |
Check the listing for details. Tupperware Blue NASCAR Hologram Sandwich Keeper/Cup Lid-Used Very Good Condition. Color: Blue, Condition: Used. Listed at 11.00 USD. Tupperware Blue NASCAR Hologram Sandwich Keeper & Cup is a set of two plastic containers with snap-seal lid. The matching cup is 8" tall and 4" wide at the top with a cup holder-shaped bottom. The cup has a capacity of 950ml-(approx. ).