| Country of Origin | Mexico |
|---|---|
| Size | Large |
| Shape | Square |
| Item Height | 13 in |
| Item Width | 6 in |
| Material | Plastic |
| Type | Container Storage |
| Color | Black |
| Item Length | 13 in |
| Number of Items in Set | 3 |
| Brand | Tupperware |
| Set Includes | Lid |
Check the listing for details. Tupperware Carry All Large Tote Storage Container + Handle Black New. Color: Black, Condition: New, Made in Mexico. Listed at 44.99 USD.