| Country of Origin | Mexico |
|---|---|
| Number of Items in Set | 2 |
| Antique | No |
| Number of Compartments | 1 |
| Shape | Round |
| Size | Medium |
| MPN | Unknown |
| Item Length | 4 1/4" |
| Vintage | No |
| Original/Licensed Reproduction | Original |
| Item Height | 3 1/2" |
| Number in Pack | 1 |
| Style | Christmas |
| Features | BPA Free |
| Item Width | 4 1/4" |
| Number of Slots | 1 |
| Lid Type | Snap On |
| Character | Elf |
| Color | Red |
| Set Includes | Lid |
| Material | Plastic |
| Brand | Tupperware |
| Type | Round Storage Container |
| Number of Tiers | 1 |
| Model | Tupperware |
| Theme | Christmas |
Check the listing for details. Tupperware Christmas Elf Round Red - Fast Free Shipping. Color: Red, Condition: Used, Made in Mexico. Listed at 14.99 USD.