| Country of Origin | Unknown |
|---|---|
| Number of Items in Set | 3 |
| Antique | No |
| Number of Compartments | 1 |
| Shape | Round |
| Character | Kitchen |
| Size | Medium |
| Color | Clear/ Green |
| Material | Durable, Color Save, High Grade material for food safe |
| Set Includes | Lid |
| Item Length | Diameter : 12.1cm |
| Vintage | No |
| Brand | Tupperware |
| Type | Jar |
| Original/Licensed Reproduction | Original |
| Capacity | 30.4 oz |
| Number of Tiers | 1 |
| Item Height | 12.6cm |
| Number in Pack | 3 |
| Theme | Food, Food/Kitchen |
| Features | Airtight, BPA Free, Easy Clean, With Lid |
| Item Width | Diameter : 12.1cm |
| Number of Slots | 3 |
Check the listing for details. TUPPERWARE Clear Collection Jar (Set of 3) 900ml/ 30.4oz. Color: Clear/ Green, Condition: New, Made in Unknown. Listed at 59.99 USD. Capacity: 900ml/ 30.4oz. 100% AUTHENTIC TUPPERWARE PRODUCT . Color of the actual item may vary slightly different fromthe photo due to lighting of the photograph.