| Number of Compartments | 1 |
|---|---|
| Shape | Rectangle |
| Lid Type | snap on |
| Color | White |
| Set Includes | Lid |
| Material | Plastic |
| Item Length | 10 in |
| Brand | Tupperware |
| Type | meal prep |
| Original/Licensed Reproduction | Original |
| Capacity | 1.5 L |
| Item Height | 2.75 in |
| Number in Pack | 1 |
| Features | Stackable |
| Time Period Manufactured | 2010-2019 |
| Item Width | 7 in |
| Number of Slots | 1 |
Check the listing for details. Tupperware Cool Stackable High Base Container for Fruits Veggies Meats 1.5L. Color: White, Condition: Used. Listed at 17.99 USD.