| Item Width | 7 1/2 in |
|---|---|
| Lid Type | Crystalwave |
| Item Length | 7 1/2 in |
| Item Height | 1/2 in |
| Featured Refinements | Tupperware Lid |
| Shape | Round |
| Brand | Tupperware |
| Antique | No |
| Color | Red |
| Type | Replacement Lid |
Check the listing for details. TUPPERWARE CRYSTALWAVE #2 MICROWAVE VENTED LID SEAL # 2649 RED. Color: Red, Condition: Used. Listed at 12.75 USD. Tupperware number # 2649. They are in good used condition, with light scuffing. 7" and from edge to edge, 7 1/2". They are a red color.