| Number of Items in Set | 1 |
|---|---|
| Pattern | Solid |
| Number of Compartments | 1 |
| Shape | Round |
| Lid Type | Snap On |
| Size | Small |
| Color | Blue |
| Material | Plastic |
| Set Includes | Container with Seal |
| Item Length | 6.75" |
| Franchise | Tupperware |
| Brand | Tupperware |
| Capacity | 4 Cup |
| Original/Licensed Reproduction | Original |
| Manufacturer Warranty | Lifetime |
| Item Height | 2.5" |
| Number in Pack | 1 |
| Model | Tupperware |
| Style | Modern |
| Features | Airtight, BPA Free, Break/Chip Resistant, Dishwasher Safe, Easy Clean, With Lid |
| Time Period Manufactured | 2020-Now |
| Handmade | No |
| Item Width | 6.75" |
Check the listing for details. Tupperware Cubix Round Containers 4cup 8558A-3 Blue Sheer. Color: Blue, Condition: New. Listed at 11.90 USD. Tupperware Cubix Round Containers 4cup 8558A-3 Blue Sheer. Condition is New. Shipped with USPS Ground Advantage.