| Number of Items in Set | 6 |
|---|---|
| Antique | No |
| Pattern | No Pattern |
| Shape | Round |
| Occasion | All Occasions |
| Color | White |
| Material | Plastic |
| Food Compatibility | Universal |
| Item Depth | Less Than 10 in |
| Brand | Tupperware |
| Department | Adult |
| Type | Measuring Cup Set |
| Capacity | 1 cup |
| Manufacturer Warranty | Lifetime |
| Number in Pack | 6 |
| Item Height | 3 in |
| Original/Reproduction | Original |
| Theme | Food & Drink |
| Components Included | Handle |
| Handle Material | Plastic |
| Handmade | No |
| Country of Origin | United States |
| Item Weight | 5 oz |
Check the listing for details. Tupperware curved handled measuring cups ergo. Color: White, Condition: Used, Made in United States. Listed at 24.99 USD.