| Number of Items in Set | 1 |
|---|---|
| Antique | No |
| Number of Compartments | 1 |
| Shape | Square |
| Lid Type | snap |
| Color | Multicolor |
| Set Includes | Lid |
| MPN | 3752A-2 |
| Material | Plastic |
| Item Length | 5 in |
| Franchise | Disney |
| Vintage | No |
| Brand | Tupperware |
| Mounting | Free Standing |
| Type | Sandwich Box |
| Unit Type | Unit |
| Original/Licensed Reproduction | Original |
| Manufacturer Warranty | Lifetime |
| Number in Pack | 1 |
| Item Height | 2 in |
| Theme | Animation |
| Handmade | No |
| Item Width | 5 in |
Check the listing for details. Tupperware Disney Cars Clamshell Sandwich Keeper. Color: Multicolor, Condition: Used. Listed at 9.00 USD.