| Number of Items in Set | 1 |
|---|---|
| Brand | Tupperware |
| Type | Sandwich Box |
| Number of Compartments | 1 |
| Original/Licensed Reproduction | Original |
| Item Height | 2" |
| Color | Blue |
| Features | BPA Free, Break/Chip Resistant, Dishwasher Safe, Easy Clean, Folding, Reusable, Shatterproof, Stain Resistant |
| Item Length | 4.75" |
| Franchise | Disney |
| Item Width | 5.25" |
Check the listing for details. Tupperware Disney Snow White Sandwich Keeper New!. Color: Blue, Condition: New. Listed at 11.84 USD. This Tupperware Sandwich Keeper is an adorable addition to your lunch box. The Disney Snow White (original) theme and red color makes it perfect for both kids and adults. It has one compartment to hold your sandwich or other snacks and measures 2" in height, 4.75" in length, and 5.25" in width. Made by Tupperware, this sandwich box is a high-quality product that will keep your lunch fresh and secure. It is also a collectible item for those who love Tupperware and old-time Disney. Get this new and unused sandwich keeper to add some fun to your lunch routine.