| Number of Items in Set | 3 |
|---|---|
| Antique | No |
| Character | finding dory |
| Size | Small |
| Color | Multicolor |
| Set Includes | Lid |
| Material | Plastic |
| Item Length | 6in |
| Franchise | Disney |
| Vintage | No |
| Brand | Tupperware |
| Type | Sandwich Box |
| Department | Boys, Girls, Unisex Baby & Toddler, Unisex Kids |
| Original/Licensed Reproduction | Original |
| Manufacturer Warranty | Lifetime |
| Item Height | 4.5in |
| Theme | Animation |
| Features | BPA Free, Dishwasher Safe, Easy Clean |
| Country of Origin | United States |
| Handmade | No |
| Item Width | 2.5in |
Check the listing for details. Tupperware Finding Dory Disney Pixar Finding Nemo Lunch Set. Color: Multicolor, Condition: New, Made in United States. Listed at 40.00 USD. Finding dory lunch set