| Number of Items in Set | 2 |
|---|---|
| Pattern | Solid |
| Shape | Round |
| Size | Large |
| Bundle Description | Lot of 2 Pieces |
| Color | Orange |
| Custom Bundle | Yes |
| Material | Plastic |
| Set Includes | Lid |
| Item Length | 7.75 in |
| Brand | Tupperware |
| Type | Collapsible Bowl Container |
| Original/Licensed Reproduction | Original |
| Capacity | 4 Cups / 950ml |
| Item Height | 3.75 in |
| Theme | Food/Kitchen |
| Handmade | No |
| Item Width | 7.75 in |
Check the listing for details. Tupperware Flat Out Bowl Collapsible Container Orange w/Lid 5453A-4. Color: Orange, Condition: Used. Listed at 2.00 USD. Tupperware Flat Out Bowl Collapsible Container Orange w/Lid 5453A-4. Please see all photos for detailed description Feel free to message me with any questions & check out my other listings. Thank you! Follow if you’d like to keep up with my inventory.