| All returns accepted | ReturnsNotAccepted |
|---|---|
| Shape | Rectangle |
| Color | Blue |
| Material | Plastic |
| MPN | 2750A-1 |
| Set Includes | Lid |
| Item Length | 10 in |
| Vintage | Yes |
| Brand | Tupperware |
| Type | Food Storage |
| Item Height | 2 3/4 in |
| Features | With Lid |
| Country/Region of Manufacture | United States |
| Item Width | 6 3/4 in |
Check the listing for details. Tupperware Fridge Stackables #2750 with Blue Lid/Seal #2575 NEW with paperwork !. Color: Blue, Condition: New. Listed at 19.99 USD. Tupperware "Fridge Stackables" Container (#2750A-1) with Lid (#2575D-4) It is rectangular with rounded corners. It has handles. The lid will sit on loosely or flip it over to form a tight seal. The bottom of one container will seal another one, should you have multiples. Measures approx. 10 inches long and 6 3/4 inches wide and is 2 3/4 inches tall (including the handles). The container is shear and the lid is light blue. I believe it is NEW and unused. The original booklet is present inside and the inside does not show any scratches or use. I ran it through the dishwasher since it had been stored in a storage building. Please see all pictures for design and condition. From a non-smoking, pet-free home. Winner to add $9.99 for USPS Ground Advantage with tracking within the Continental US.