| Number of Items in Set | 6 |
|---|---|
| Shape | Round |
| Color | Clear |
| MPN | 882 |
| Material | Plastic |
| Set Includes | Lid |
| Item Length | 4" |
| Modified Item | No |
| Vintage | Yes |
| Brand | Tupperware |
| Type | Storage |
| Original/Licensed Reproduction | Original |
| Number of Tiers | 5 |
| Item Height | 1" |
| Style | Vintage/Retro |
| Featured Refinements | Tupperware Hamburger Press |
| Item Width | 4" |
| Handmade | No |
| Country of Origin | United States |
| Number of Slots | 5 |
Check the listing for details. Tupperware Hamburger Keepers 882 & Seal 215 6Pc Set. Color: Clear, Condition: Used, Made in United States. Listed at 12.75 USD. Smaller Size for Approx 1/4lb Burgers also great size for sausage patties, and that's what I prefer this size for. Tupperware Hamburger Keepers 882 & Seal 215 6Pc Set