| Country of Origin | Mexico |
|---|---|
| Antique | No |
| Shape | Square |
| Lid Type | Lift lid close snap tab |
| Character | Dinosaur |
| Custom Bundle | No |
| Color | Orange |
| Material | Plastic |
| Item Length | 5in |
| Modified Item | No |
| Vintage | No |
| Brand | Tupperware |
| Department | Boys, Girls, Kids |
| Type | Sandwich Box \ Storge Box |
| Original/Licensed Reproduction | Licensed Reproduction |
| Item Height | 2in |
| Theme | Dinosaurs |
| Item Width | 5in |
Check the listing for details. TUPPERWARE Hologram Dinosaurs Hinged Sandwich Keeper Container Orange. Color: Orange, Condition: Used, Made in Mexico. Listed at 14.99 USD. TUPPERWARE Hologram Dinosaurs Hinged Sandwich Keeper Container Orange Preowned good condition