| Number of Items in Set | 1 |
|---|---|
| Pattern | Solid |
| Antique | No |
| Number of Compartments | 3 |
| Shape | Rectangle |
| Size | Large |
| Color | Green |
| Material | Nylon |
| Item Length | 12.5 in |
| Vintage | Yes |
| Brand | Tupperware |
| Original/Licensed Reproduction | Original |
| Number of Tiers | 2 |
| Number in Pack | 1 |
| Item Height | 6 in |
| Theme | Food/Kitchen |
| Country of Origin | United States |
| Handmade | No |
| Item Width | 9.5 in |
| Number of Slots | 3 |
Check the listing for details. Tupperware™ Insulated Rectangular Carrier - Hunter Green, 9.5 x 12.5 x 6" - New!. Color: Green, Condition: New, Made in United States. Listed at 17.50 USD. Tupperware™ Rectangular Insulated Carrier. Hunter Green. Hunter Green is the darker of the photos. Also, there's a zippered space on top for a separate lid or cover to your container, or for potholders!