| Number of Items in Set | 1 |
|---|---|
| Antique | No |
| Number of Compartments | 1 |
| Shape | Rectangle |
| Size | Medium |
| MPN | 892-3 |
| Item Length | 13 in |
| Vintage | Yes |
| Original/Licensed Reproduction | Original |
| Number in Pack | 1 |
| Item Height | 3.25 in |
| Style | Vintage/Retro |
| Features | With Lid |
| Item Width | 4.75 in |
| Handmade | No |
| Number of Slots | 1 |
| Pattern | Solid |
| Lid Type | none |
| Color | Green |
| Material | Plastic |
| Set Includes | Container |
| Item Depth | 3 in |
| Brand | Tupperware |
| Type | Celery Keeper |
| Number of Tiers | 1 |
| Country/Region of Manufacture | United States |
| Item Weight | 10 oz |
Check the listing for details. Tupperware Jade Green Celery Keeper Crisper Container 892 & Sheer Lid Vintage. Color: Green, Condition: Used. Listed at 10.95 USD.