| Number of Items in Set | 1 |
|---|---|
| Antique | No |
| Pattern | Solid |
| Shape | Oval |
| Color | Blue |
| Material | Plastic |
| Set Includes | Lid |
| Item Length | 7 1/4 in |
| Vintage | No |
| Brand | Tupperware |
| Type | Storage Container |
| Original/Licensed Reproduction | Original |
| Item Height | 9 in |
| Item Width | 3 3/4 in |
| Handmade | No |
| Number of Slots | 1 |
Check the listing for details. Tupperware Modular Mates Oval Size 4 Storage Container Blue Lid Seal. Color: Blue, Condition: Used. Listed at 21.00 USD. Modular Mates. This Tupperware storage container is ideal for organizing pantry or cupboards. The base is sheer with a blue classic lid. It is in excellent used condition with scratches/staining/wear.