| Number of Items in Set | 4 |
|---|---|
| Shape | Round |
| Lid Type | Snap Lid |
| Item Diameter | 7.5 in, 6.8 in, 6 in, 5.2 in |
| Color | White, Black |
| Set Includes | Lid, Canister |
| Material | Plastic |
| Item Length | 7.5 in, 6.8 in, 6 in, 5.2 in |
| Item Depth | 7.5 in, 6.8 in, 6 in, 5.2 in |
| Brand | Tupperware |
| Type | Storage Container Set |
| Department | Unisex Baby & Toddler, Kids, Teens |
| Capacity | 4.3 L, 3 L, 2 L, 1.25 L |
| Item Height | 8.4 in, 7.3 in, 6.9 in, 6 in |
| Model | One Touch Canister Reminder Set |
| Theme | Minimalist |
| Style | Modern |
| Features | Airtight, Dishwasher Safe, Stackable, Transparent Window, Recyclable |
| Item Width | 7.5 in, 6.8 in, 6 in, 5.2 in |
Check the listing for details. Tupperware Plastic Round One Touch Canister Set, White Black Snap Lid, 4-Piece. Color: White, Black, Condition: New. Listed at 65.00 USD. Tupperware Plastic Round One Touch Canister Set, White Black Snap Lid, 4-Piece