| Item Height | 12" |
|---|---|
| Item Length | 7" |
| Item Width | 6" |
| Brand | Tupperware |
| Type | Lunch Box |
| Color | Gold |
| Original/Licensed Reproduction | Original |
| Number of Items in Set | 7 |
| Material | Plastic |
| Shape | Square |
| Country/Region of Manufacture | United States |
| Pattern | Animal Print |
Check the listing for details. Tupperware Quartet Container Set 7 pcs w Handle Lunch Crafts Picnics. Color: Gold, Condition: Used. Listed at 24.25 USD. Great Stackable Tupperware containers with a handle to make carrying easy! 2 Sandwich size containers and one that is double deep. Large container has Sun pattern in red. These are gold in color (not yellow).