| Number of Items in Set | 1 |
|---|---|
| Antique | No |
| Shape | Round |
| Lid Type | Snap-On Lid |
| Color | Red |
| Set Includes | Lid |
| Material | Plastic |
| Item Length | 7.25" |
| Vintage | No |
| Brand | Tupperware |
| Type | Storage Container Set |
| Original/Licensed Reproduction | Original |
| Item Height | 3/8 in |
| Number in Pack | 1 |
| Features | With Lid |
| Item Width | 7.25" |
Check the listing for details. Tupperware Red Vented Lid 2648B-4 Lid 7.25". Color: Red, Condition: Used. Listed at 5.99 USD. 7.25" across inside lip.