| Number of Items in Set | 3 |
|---|---|
| Number of Compartments | 1 |
| Shape | Rectangle |
| Lid Type | Snap Lid |
| Size | Medium |
| Color | Red, White |
| Material | Plastic |
| Set Includes | Box, Lid, Handle |
| Item Length | 10 in |
| Brand | Tupperware |
| Type | Lunch Box |
| Department | Adult, Teens |
| Item Height | 5 in |
| Number in Pack | 1 |
| Item Width | 7 in |
Check the listing for details. Tupperware Red & White Rectangle Plastic Lunch Box Snap Lid Handle 3-Piece Set. Color: Red, White, Condition: Used. Listed at 9.96 USD. Tupperware Red & White Rectangle Plastic Lunch Box Snap Lid Handle 3-Piece Set Small cuts in plastic handle area- still intact and functional.