| Country of Origin | United States |
|---|---|
| Number of Items in Set | 1 |
| Antique | No |
| Pattern | Solid |
| Shape | Round |
| Lid Type | Snap On |
| Color | Pink |
| Custom Bundle | No |
| Set Includes | Lid |
| Material | Plastic |
| Item Length | 2 3/4" |
| Vintage | No |
| Brand | Tupperware |
| Type | Replacement Lid |
| Original/Licensed Reproduction | Original |
| Item Height | 1/4" |
| Featured Refinements | Tupperware Replacement Lid |
| Item Width | 2 3/4" |
| Handmade | No |
Check the listing for details. Tupperware Replacement Lid 5297 Pink Round Seal Lid (2 3/4"). Color: Pink, Condition: Used, Made in United States. Listed at 4.89 USD.