| Number of Items in Set | 1 |
|---|---|
| Antique | No |
| Number of Compartments | 1 |
| Shape | Square |
| Size | Medium |
| MPN | 5773B-2 |
| Item Length | 4 in |
| Vintage | Yes |
| Unit Type | Unit |
| Original/Licensed Reproduction | Original |
| Item Height | 4 in |
| Number in Pack | 1 |
| Style | Vintage/Retro |
| Features | Easy Clean, Airtight, Reusable, BPA Free, Break/Chip Resistant |
| Unit Quantity | 1 |
| Item Width | 4 in |
| Number of Slots | 1 |
| Pattern | Solid |
| Lid Type | pop on |
| Color | Red |
| Item Diameter | 4 in |
| Material | Plastic |
| Set Includes | Lid |
| Franchise | Tupperware |
| Item Depth | 4 in |
| Brand | Tupperware |
| Type | Replacement Lid |
| Number of Tiers | 1 |
| Model | 5773B-2 |
| Theme | Food/Kitchen |
| Country of Origin | United States |
Check the listing for details. TUPPERWARE Replacement Lid 5773B-2 Red Square Snap On Plastic 4in Vintage. Color: Red, Condition: Used, Made in United States. Listed at 8.99 USD. Red color classic Tupperware design. Authentic Tupperware marked model 5773B-2. Tupperware 5773B-2. Red square Tupperware. Durable LDPE plastic with snap on seal and center grip. Shape: Square.