| Number of Items in Set | 1 |
|---|---|
| Pattern | Checked |
| Antique | No |
| Shape | Round |
| Lid Type | Screw Lid |
| Size | About 1 3/4 inch diameter |
| Color | White |
| Item Diameter | 1 3/4 in |
| Material | Plastic |
| Set Includes | 1 Replacement Cap |
| Item Length | 1 3/4 in |
| Vintage | Yes |
| Brand | Tupperware |
| Type | Replacement Lid |
| Department | Adults |
| Tupperware types | Replacement Parts |
| Number in Pack | 1 |
| Item Height | 1/4 in |
| Style | Rolling Pin Cap |
| Theme | Food/Kitchen |
| Featured Refinements | Tupperware Replacement Lid |
| Item Width | 1 3/4 in |
Check the listing for details. Tupperware Replacement Part White Vtg Large 1.75 Inch Rolling Pin Cap CHECK SIZE. Color: White, Condition: New. Listed at 5.99 USD. Tupperware - Replacement Part - Screw on Cap for Rolling Pin Will fit Tupperware Rolling Pins in the vintage style, molded one-piece design that did NOT have the removable handles, mold number 1003. Screw on white cap measures about 1 3/4 inch diameter. Replacement Part x1 piece only, rolling pin not included. Color is White. Brand New. Questions are welcome, combined shipping available, fast service! If you are unsure about a product, please ask questions.