| Number of Items in Set | 6 |
|---|---|
| Antique | No |
| Number of Compartments | 7 |
| Shape | Oval |
| Size | Large |
| Color | Sheer Blue and Frosted White |
| Material | Plastic |
| Set Includes | Lid |
| Item Length | 16 in |
| Franchise | Tupperware |
| Vintage | Yes |
| Brand | Tupperware |
| Type | Tray |
| Original/Licensed Reproduction | Original |
| Item Height | 3 in |
| Model | 2015A-2 |
| Style | Vintage/Retro |
| Featured Refinements | Tupperware |
| Features | Adjustable compartment |
| Country/Region of Manufacture | United States |
| Item Width | 10 3/4 in |
| Handmade | No |
| Number of Slots | 7 |
Check the listing for details. TUPPERWARE SHEER BLUE Oval APPETIZER Dish W/Lid & Trays 2015A-2. Color: Sheer Blue and Frosted White, Condition: Used. Listed at 18.70 USD. The sheer blue and frosted white color combination adds a touch of retro charm to any occasion.