| Number of Items in Set | 3 |
|---|---|
| Pattern | Solid |
| Shape | Round |
| Size | Small |
| Material | Plastic |
| Set Includes | Lid |
| Item Length | 2.75" |
| Franchise | Tupperware |
| Vintage | No |
| Brand | Tupperware |
| Type | Storage Container Set |
| Original/Licensed Reproduction | Original |
| Item Height | 2" |
| Theme | Food, Food/Kitchen |
| Features | With Lid |
| Country/Region of Manufacture | United States |
| Item Width | 2.75" |
| Handmade | No |
Check the listing for details. Tupperware #1229 Snack Cups & Lids set/3 2 raspberry seals 1 purple seal. Condition: Used. Listed at 11.99 USD. Tupperware Snack Cup containers with leak proof lids. Set includes 3 four 4-oz. /120mL Snack Cup containers with leak proof seals. Sheer containers with 1 Purple seal & 2 Raspberry seals. Tea bags/coffee to take to work.