| Brand | Tupperware |
|---|---|
| Number of Items in Set | 5 |
| Type | Lunch containers |
| Capacity | Tumblers: 11 oz |
| Item Height | Sandwich container: 1. 7/8 in |
| Color | Blue and purple |
| Theme | Snowflakes/ winter |
| Item Length | Sandwich container: 6. 1/4. in |
| Item Width | Sandwich container: 5. 3/4 in |
Check the listing for details. Tupperware Snowflake Tumbler and Sandwich Container Set. Color: Blue and purple, Condition: Used. Listed at 9.23 USD. Tupperware Snowflake Tumbler and Sandwich Container Set. Condition is Used. Shipped with USPS Ground Advantage.