| Country of Origin | Unknown |
|---|---|
| Number of Items in Set | 2 |
| Antique | No |
| Number of Compartments | 1 |
| Shape | Rectangle |
| Lid Type | Screw Lid |
| Bundle Description | none |
| Color | Blue |
| Custom Bundle | No |
| Set Includes | Lid |
| Material | Plastic |
| MPN | none |
| Item Length | 6in |
| Vintage | Yes |
| Brand | Tupperware |
| Department | Adults |
| Type | bowl |
| Original/Licensed Reproduction | Original |
| Number of Tiers | 1 |
| Item Height | 4in |
| Number in Pack | 1 |
| Item Width | 3in |
| Number of Slots | 1 |
Check the listing for details. TUPPERWARE Space Makers Container Sheer w/Black Hinged Lid 1L. Color: Blue, Condition: Used, Made in Unknown. Listed at 9.99 USD.